Hier vind je het Lot et Garonne aanbod van alle reiswebsites bij elkaar!

Vakantie Lot et Garonne

Lot-et-Garonne: voor een vakantie vol genieten!

In het departement Lot-et-Garonne, gelegen in het zuidwesten van Frankrijk, ben je aan het juiste adres voor een prachtige vakantie. Hier vind je een rijke natuur met prachtige boomgaarden, twee grote rivieren, kilometers aan waterwegen en de mooiste wandelpaden. Afgezien van alle natuur kom je landelijk gelegen vestingdorpen tegen, maar ook sprookjesachtige kastelen, molens en charmante steden. Liefhebbers van geschiedenis, architectuur en de natuur zullen in de regio Lot-et-Garonne gegarandeerd hun hart kunnen ophalen!

De meest populaire steden en dorpen:

Agen:

Aan de oevers van de Garonne vind je de hoofdstad van de pruimen: Agen. Deze gastvrije, sfeervolle stad heeft een prachtig stadscentrum waar je bijvoorbeeld de Place des Laitiers aantreft, het bruisend middelpunt van Agen. Ook is er de Rue des Cornières met haar mooie sierbogen, de Rue de Beauville met oude charmante huizen en de Saint-Capraiskathedraal, met bekende kleurrijke 19e-eeuwse fresco’s. Ook is er een museum voor de Schone Kunsten met indrukwekkende collecties die menig kunstliefhebber enthousiast zullen krijgen.

Langs de Garonne, is de Esplanade du Gravier, met zijn platanen, grasperken en lanen, voor de inwoners van Agen de plaats bij uitstek voor een aangename wandeling. Meer naar het noorden tref je het meesterlijke brugkanaal aan, een bouwwerk van 539 meter lang.

De Grote Pruimedantenshow, tijdens het laatste weekend van augustus, brengt met een groots feest hulde aan de beroemde pruimedant van Agen met degustatie van pruimedanten, een smulmarkt, optredens en concerten.

Monflanquin:

Monflanquin staat bekend als een van de mooiste dorpen van Frankrijk, en werd al in 1256 genoemd. Het dorp is gelegen op de heuvel de Haut Agenais en biedt een waanzinnig uitzicht over de vallei van de Lède. In het dorp tref je een sfeervol plein aan dat volledig omringd wordt door zuilengalerijen. Aan het plein vind je het Zwarte Prinsenhuis, een indrukwekkend bouwwerk uit de 14e eeuw met pittoreske tweelingvensters. Geniet hier tijdens een wandeling van de authentieke sfeer van het dorpje in de middeleeuwse straatjes of bezoek het Vestingenmuseum, waar een ludieke en interactieve ruimte je alles leert over middeleeuwse steden in het zuidwesten van Frankrijk. Om écht de ouderwetse Franse sfeer te proeven mag je ook zeker niet de markten overslaan die wekelijks gehouden worden op het plein, en waar je de heerlijkste lokale producten kunt krijgen.

Nérac:

In de stad Nérac smelten de middeleeuwen en renaissance mooi samen in een pittoresk geheel. De stad is gelegen aan de oevers van de Baïse, en wordt gesierd door charmante oude huizen, mooie kades en een prachtige gotische brug die over de rivier is gelegd. In de straten van Nérac vind je vele architectonische hoogstandjes, zoals het Sullyhuis, een herenhuis in renaissancestijl, maar ook een prachtig kasteel. Ook kun je heerlijk wandelen door het koninklijke park, vol fonteinen en flora. Elke zaterdagochtend vindt er een streekmarkt plaats, met culinaire hoogstandjes die je ook zeker niet mag missen.

Top 5 bezienswaardigheden en wat te doen:

Attractiepark Walibi Aquitanië:

In de omgeving van Agen vind je het attractiepark Walibi Aquitanië, een paradijs voor het hele gezin! De attracties op water, land en in de lucht bieden voor jong en oud gegarandeerd plezier. Ook worden er regelmatig voorstellingen gehouden, met bijvoorbeeld fonteinen of zeeleeuwen. Het ideale uitstapje voor een dagje vermaak in Lot-et-Garonne!

Het kasteel van Fumel:

Het kasteel van Fumel, glegen in de vallei van Lot, is een middeleeuws bouwwerk dat in de 18e eeuw gereconstrueerd werd. Bij het kasteel horen de mooiste tuinen en terrassen waarop je heerlijk kunt ontspannen en genieten van de omgeving. Ook biedt het kasteel je een prachtig uitzicht over de oevers van de rivier!

Boottocht over de Lot:

Bij een bezoekje aan Fumel mag een boottocht over de Lot, door de prachtige groene vallei, zeker niet ontbreken! De tochten die je met de boot kunt maken duren iets meer dan een uur en vinden in de zomer plaats.

De molen van Barbaste:

De molen van Barbaste is een bijzonder bouwwerk, gelegen op de rechteroever van de Gélise bij Nérac. De vierkante torens maken er een imposant geheel van dat zeker interessant is voor een architectuurliefhebber. Naast de molen ligt een prachtige romaanse brug, met 12e-eeuwse bogen en de plaats een extra pittoresk gevoel geven.

De Waterlelietuin:

De Waterlelietuin is gelegen in de gemeente Le Temple-sur-Lot en het is de oudste, beroemdste waterplantenkwekerij ter wereld. De kwekerij werd gesticht in 1875. Je vindt er meer dan 250 verschillende soorten waterlelies en de plek ziet er magisch uit!

De kerk van Allemans-du-Dropt:

Buiten het feit dat de romaanse kerk van Allemans-du-Dropt een prachtig bouwwerk is, herbergt ze ook nog eens bijzonder mooie fresco’s uit de 15e en 16e eeuw. De kleurrijke fresco’s zijn historische monumenten en vertellen het verhaal van de Passie van Christus, het Laatste oordeel en de Hel.

De regionale keuken van Lot-et-Garonne:

De keuken van Lot-et-Garonne bestaat voornamelijk uit mooie streekproducten, afkomstig van de vele boeren uit de omgeving. Natuurlijk kent Lot-et-Garonne ook een mooi eigen wijngebied waar heerlijke wijnen vandaan komen. Veel voorkomend op de menukaart is vlees. De regio heeft veel vee, waaronder de Blonde Aquitaine-koeien. Ook fruit en groenten behoren tot typische streekproducten, en dan met name de regionale trots: de pruim. In gedroogde vorm komen pruimen in zeer veel lokale gerechten terug.

Belangrijke informatie:

Voltage: het stroomnet in Frankrijk is aangesloten op 230 volt, dus neem een reisstekker mee.

Kraanwater: het kraanwater in Frankrijk is drinkbaar, maar kan een lichte chloorsmaak hebben.

Tijdsverschil:

Frankrijk heeft geen tijdsverschil met Nederland.

Valuta:

In Frankrijk betaal je met de euro.

Boek je vakantie naar Lot et Garonne op Mondygo.nl!

Op Mondygo.nl kun je voor jouw ideale vakantie kiezen uit bijna alle hotels of appartementen in Lot et Garonne en worden automatisch alle opties voor vluchten en lokaal vervoer getoond. Zowel de accommodatie als vliegtickets en transfer kun je eenvoudig in één keer boeken op Mondygo.nl. Wij noemen dit ‘dé nieuwe standaard in reizen boeken’. Ga niet naar verschillende reiswebsites, maar boek hier in één keer je kamer + vliegtickets + lokaal vervoer en wij zorgen voor een geweldige vakantie naar Lot et Garonne.